چهارشنبه ٢٦ تیر ١٣٩٨

تعداد بازدید: ٤٧١
 

روابط عمومی واحد:

نشست تخصصی استانی شدن انتخابات در واحد خرم آباد

با تلاش دبیر خانه تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان نشست تخصصی با موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور تیمور سپهوند رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان لرستان در واحد خرم آباد برگزار شد.

کد خبر: ٣١١٦٦

تاریخ انتشار: ٢٢ اسفند ١٣٩٧ ساعت ١١:٤٢با تلاش دبیر خانه تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان نشست تخصصی با موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور  تیمور سپهوند رئیس  دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان لرستان در واحد خرم آباد برگزار شد.

 در این نشست سیامک بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان  ضمن خیر مقدم به حاضرین با اشاره به موضوع جلسه گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند  مشارکت حداکثری مردم  در انتخابات  یک وظیفه شرعی و قانونی است و همه ما بایستی تلاش کنیم تا زمینه را برای این امر مهیا کرده و مردم را تشویق و ترغیب نموده تا با اعتماد بیش از پیش به دستگاه های نظارتی  و اطمینان از سلامت انتخابات  در این امر شرکت کنند..

 بهاروند در بخش دیگری از سخنانش گفت:  بر اساس  راهبرد کلی دانشگاه آزاد اسلامی استفاده از امکانات و قابلیت های دانشگاه  به نفع شخص یا جریانی خاص تخلف می باشد و ما ضمن تلاش برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات اجازه نخواهیم داد که کسانی  از این امکانات  به نفع خود یا یک جریان سیاسی خاص بهره برداری کنند.

در ادامه تیمور سپهوند رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان لرستان با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 و برپایی یک حکومت بر مبنای قوانین شرع مقدس اسلام گفت: در طول تاریخ  پس از اسلام  جز در زمان پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و دوره خلافت حضرت علی (ع) ما شاهد تشکیل  یک حکوت اسلامی نبوده ایم  چرا که پس از رحلت پیامبر اسلام (ص) انحرافی  ایجاد شد که به خانه نشینی 25 ساله امیر المومنین علی (ع) منجر شد و شاید بیراه نباشد اگر بگوییم که ریشه همه مشکلات امروزی جهان اسلام ریشه در همان انحراف در صدر اسلام دارد.

سپهوند در ادامه با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری  در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: در این بیانیه ایشان سیاست های کلی نظام را در حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی  و علمی و پژوهشی  بیان نموده اند .

وی افزود: کلید واژه های متعددی در این بیانیه گرانسنگ وجود دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرند که از جمله مهمترین و پرتکرارترین آن توجه به نسل جوان و انقلابی  و سپردن مسئولیت ها  به  جوانان است.

سپهوند یکی دیگر از تاکیدات  مقام معظم رهبری را مبارزه با فساد ، پرداختن به علم و معنویت و اخلاق و توجه به امر پژوهش و تحقیق برشمرد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان لرستان در ادامه با ذکر تاریخچه ای از بررسی های انجام شده در خصوص  اصلاح قانون انتخابات در دوره های پیشین مجلس شورای اسلامی  به بحث مربوط به استانی شدن انتخابات در سطح کشور و ویژگی ها و ابهاماتی که در این خصوص وجود دارد  پرداخت و گفت:  هر چند که این طرح هنوز برای بررسی های نهایی و تخصصی به شورای نگهبان ارجاع داده نشده ولی به نظر می رسد  شورای نگهبان در مجموع با مسئله استانی شدن انتخابات مشکلی ندارد ولی باید شرایط به گونه ای تبیین و  مهیا شود که به امر انتخابات خدشه ای وارد نشود و باعث کاهش مشارکت مردم در انتخابات نشود.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام قدرتی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان لرستان نیز با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب  گفت: امیدواریم که گام سوم به فضل الهی  عصر ظهور و برپایی حکومت جهانی حضرت ولیعصر (عج) باشد .

وی افزود: بیانیه مقام معظم رهبری، سراسر امید به پیشرفت و ترقی ایران اسلامی است و با توجه به امعان نظر ویژه ایشان به جوانان،  مخاطب اصلی این بیانیه جوانان می باشند  که آینده ساز اصلی این سرزمین هستند.

قدرتی وظیفه جوانان و دانشجویان را مطالبه توصیه های مقام معظم رهبری در این بیانیه دانست و گفت: مطالبه گری   باید به  عنوان یک فعالیت عملیاتی  مد نظر جوانان قرار گیرد و مسئولین  چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی باید پای میز پاسخگویی کشانده شوند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان لرستان در ادامه با اشاره به بحث استانی شدن انتخابات این  مسئله را بسیار مفید دانست و گفت با اجرای این طرح شاهد برچیده شدن بساط اسراف و تبذیر در هزینه های انجام شده  توسط کاندیدا ها خواهیم بود واز طرفی  مردم به جای توجه به علقه های طایفه ای و گروهی  به سمت تحزب و توجه به لیست های انتخاباتی و برنامه های ارائه شده توسط احزاب سوق داده
می شوند که در نهایت می تواند به شکل گیری یک مجلس قدرتمند و کارآمد منجر شود .

در ادامه این جلسه نمایندگان تشکل های دانشجویی به بیان نظرات و سوالات خود در خصوص موضوع جلسه پرداختند.

    تعداد بازدیدامروز

1,503

هفته گذشته

18,102

کل

1,584,131

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد


آدرس: خرم آباد-کیلومتر 5 جاده تهران مجتمع دانشگاهی آیت اله کمالوند
تلفن: 06633120011-18
کدپستی: 6817816645
پست الکترونیک: admin [at] khoiau.ac.ir


کلیه حقوق سایت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد محفوظ است