یکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩

تعداد بازدید: ١٩٤٩٧
 
روابط عمومی

جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ

کد رویداد: ٢
تاریخ انتشار: ٢١ آذر ١٣٩٦ ساعت ١٤:٠

با تلاش دبیرخانه تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور دکتر علی باقری کنی  معاون سابق شورای عالی امنیت ملی وبا موضوع « برجام و پسابرجام و عملکرد طرف های مذاکره کننده گروه 1+5 در قبال جمهوری اسلامی ایران » برگزار شد.

این جلسه که با حضور حجت الاسلام قدرتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان و دکتر بهروز دوستی رئیس دبیر خانه هأت امنای استان و نماینده ریاست عالی دانشگاه در تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویان استان و جمعی از اعضای این تشکل ها و بسیج دانشجویی  برگزار شد.

در این جلسه دکتر باقری کنی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل (ره) و شکل گرفتن جمهوری اسلامی ایران غبار گرفتن از چهره اسلام ناب پس از حدود 14 قرن بود و رابطه آموزه های اسلامی و جمهوریت در نظام ما یک رابطه ناگسستنی است.

دکتر باقری  ادامه داد: استکبار و در رأس آنها امریکا   با انسانیت و رفتار و فکر انسانی و خوی آدمیت مشکل دارد ، مشکل اساسی خوی استکباری آنهاست وبه همین دلیل است که همه تلاش آنها و همفکرانشان در داخل کشور این است که این روش و منش استکبارستیزی را در داخل جامعه به خصوص جامعه دانشجویی که همواره به پیشتازی در امر استکبارستیزی و دشمن شناسی شناخته می شود از بنیان برکند.

 

معاون سابق شورایعالی امنیت ملی پایبندی به آرمان ها را یک ظرفیت برای ملت ایران دانست و افزود: دشمنان ما و به خصوص امریکا معتقدند که ایران باید از میان آرمانگرایی و واقع گرایی یکی را انتخاب کند زیرا اعتقاد دارند که آرمانگرایی ملت ایران جلوی کارهایی را که آنها می توانند در قبال این کشور انجام دهند را میگیرد.

این عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در ادامه گفت:  بحث ما در مذاکرات یک بحث مبنایی بود  و ما درمذاکرات سه عرصه تعاملی می توانستیم داشته باشیم  حقوق هسته ای ، دستاوردها و منافع که بدیهی است که در عرصه به رسمیت شناخته شدن  حقوق هسته ای کشورمان حتی یک ذره عقب نشینی نخواهیم داشت و در سایر عرصه ها هم نبایست زیر بار تعهداتی ابدی و یا بدون سقف زمانی میرفتیم زیرا تعهدات بدون سقف زمانی را هیچ دولت مستقلی نخواهد پذیرفت و اینگونه تعهدات مربوط به قراردادهای استعماری است.

این جلسه با طرح پرسش هایی از طرف حاضرین و پاسخ های سخنران مدعو به پایان رسید.   تعداد بازدیدامروز

1,034

هفته گذشته

93,081

کل

3,974,583

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد


آدرس: خرم آباد-کیلومتر 5 جاده تهران مجتمع دانشگاهی آیت اله کمالوند
تلفن: 06633120011-18
کدپستی: 6817816645
پست الکترونیک: admin [at] khoiau.ac.ir


کلیه حقوق سایت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد محفوظ است